İnternetten Para Kazanma Yolları 2019

0

İnternetten Para Kazanmak

Google ve arama motorlarında internetten para kazanmak, evden para kazanmak, ek iş imkanları, evde yapılabilecek işler, kısa yoldan para kazanma gibi birçok konunun merak edildiğini biliyoruz. İnternetten para kazanmak ağırlıklı olarak evden para kazanmak isteyen kişilerin tercihi. İnternet üzerinden para kazanma yolları dükkan kirası ve aşırı giderlerden kaçınmak isteyenler için dahice fikir. İnternet ayrıca bir ek gelir kapısı olduğu için ikinci bir gelir ve iş arayanlar içinde güzel bir mecra.

İnternetten para kazanma yolları 2019 yazımızda birçok konuya değindik. İş fikirlerinin odağında internetten para kazanma konusu var. Bunun en büyük sebebinin oturduğunuz yerden ek gelir elde edebilecek olmanızdır. Özellikle günlük hayatında sabit bir işte çalışan, geçim sıkıntısı çeken ya da işsiz kalan insanlar için harika imkânlar var. Konumuzda belirteceğimiz bazı iş fikirleri sayesinde öğrencilerde geçimlerini kolaylaştırabilirler. Sizler için bu yazımızda internetten para kazanmak konusunda detaylı bir araştırma yaptık. Peki, internetten para kazanma yöntemleri nelerdir?

Para kazanma yollarından bir kısmı ufak yatırımlar isterken bir kısmı ise sıfır yatırım ve masraf ile yapılabilecek işlerdir. İşsiz kalan kişiler için de önerebileceğimiz internet üzerinden para kazanma metotlarını listeledik.

İnternetten Para Kazandıran 8 İş

2019 yılında da güncelliğini koruyan gözde iş kollarını inceleyerek listeledik.

1.Mobil Uygulama/Oyun Geliştirmek

mobil uygulama oyun

Mobil uygulamalar ya da mobil oyunlar oluşturup Google Play ve Apple Store mağazalarında yüz binlerce kişiye erişebilirsiniz. Binlerce kişinin uygulamayı ya da oyunu indirmesi, size yüksek miktarda reklam geliri ve uygulama/oyun içi satın almalar anlamına geliyor.

Özellikle oyun tutkunları hayli fazla. Güzel bir mobil oyun oluşturup mobil kullanıcıların indirmesini sağlayın. Ayrıca uygulama içinde ekstra hak ve altın almak gibi ayrıcalıklar tanıyın.

İnternette herkesin yapabileceği işler gibi herkesin yapamayacağı işler de vardır. Android ve Ios platformlar için uygulama tasarlama ve geliştirme konusu da maalesef herkesin yapabileceği bir konu değildir çünkü yüksek düzeyde kod bilgisi gerektirmektedir. Eğer kod bilginiz varsa internetten para kazanabileceğiniz en iyi yollardan birisidir. Güzel bir uygulama tasarlayıp çeşitli şirketlere satış yapabilir veya reklam ve uygulama içi gelirlerden para kazanabilirsiniz.

Süper bir mobil oyun/uygulama fikriniz var ancak yazılım bilginiz yoksa bir miktar bütçenizle yazılımcılara yazdırın, hayalinizin peşinde koşun, hayalinin peşinde koşan Scorp projesi gibi olabilirsiniz.

2.Yayıncılık (Twitch)

canlı yayın

Twitch sitesi üzerinde binlerce oyun sever canlı yayınlara bayılıyor. Günümüzde oldukça popüler olan mesleklerden birisi yayıncılık. Yayıncılık yapmak aslında çok zor bir iş değildir ama oyunları kasmadan oynatabilecek bir bilgisayar, mikrofon ve iyi bir kameraya ihtiyacınız var.

Bu iş için iyi bir oyun sever olmalısınız. Ayrıca internet hızınızın da yüksek olması gerekmektedir. Twitch üzerinde açacağınız yayınlarda izleyicilerden gelen bağışlar ve abone olan izleyicilerden para kazanabilirsiniz.

3.Fotoğraf Satmak

fotoğraf çekim

Ülkemizde ve dünyada birçok telifsiz görsel satan fotoğraf sitesi vardır. Öncelikle bu sitelere üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra varsa profesyonel kameranızla yoksa telefonunuzla çarpıcı resimler çekmelisiniz.

Çekimlerin dışında, Adobe Photoshop ve benzeri grafik programlarıyla grafik tasarımlarda oluşturup satabilirsiniz.

Fotoğraf satıp para kazanabileceğiniz bazı web siteleri:

Resimlerin kalitesi ve yaratıcılığı oldukça önemlidir. Daha sonra bunu siteye yükleyip, onaylanmasını beklemelisiniz. Site yüklediğiniz resmi onayladıktan sonra resminiz satıldıkça size dolar veya Euro üstünden ödeme yapılacaktır.

4.Sanal Mağaza Açarak Satış Yapmak

sanal alışveriş

Ülkemizde N11, GittiGidiyor ve Hepsiburada gibi sanal mağaza açabileceğiniz birçok site vardır. Bu siteler sizin satışlarınız üzerinden belirli bir miktar komisyon almakta ve müşteriyle sizin aranızda güven oluşturmaktadır. Örneğin 100TL lik yaptığınız bir satışta kategorisine göre 15TL-30TL arasında web siteleri komisyon alıyor.

Satış için bir kategori belirleyip o alanda ilerlemek, gelişmek başlangıç için doğrusudur. Eğer bir miktar sermayeniz varsa satış kanallarınızı daha geniş tutabilirsiniz. Örneğin; bebek kıyafetleri satmak, temizlik ürünleri satmak, telefon aksesuarları satmak, hediyelik eşya ürünleri satmak gibi spesifik satış alanları belirlenmelidir. Her şeyi satmak isterseniz zarar edersiniz ve konsantre olmanız güç olur.

Hepsiburada sitesinin ilk kez şirket kuracak olan kadın girişimcilere özel çok düşük komisyon oranı var. Kesinlikle öneriyoruz.

5.Youtube Videoları Çekmek

youtuber

Youtube, günümüzde oldukça meşhur olan bir video sitesidir. Youtube üzerinde yüklediğiniz videolarda bazı reklamlar çıkmaktadır. Bu reklamlar sayesinde para kazanmanız mümkündür. Günümüzde en çok kazandıran ve en kolay mesleklerden birisi olduğunu unutmayın.

Youtube kanalı oluşturarak işe koyulun. Önce kendinize bir konu seçin ve o alanda popüler olmaya çalışın. Sokakta insanlara mikrofon uzatıp ilginç sorular sormak, oyunlarla ilgili nasıl oynanır videosu çekmek, bebeklerle ilgili bilgi paylaşmak, emeklilikte yaşa takılanlara ait bir kanal kurmak gibi birçok fikir var.

6.E-Sporcu Olmak

Günümüzde ortaya çıkan yeni mesleklerden birisidir. Sabah akşam oyun oynayarak para kazanma imkânı sunmaktadır. Bu mesleği yapabilmek için internet üzerinde oynanan oyunlarda iyi derecelere sahip olup belirli başarılar yakalamanız gerekmektedir.

7.Google Adsense ile Para Kazanmak

adsense

Google Adsense, Google’a reklam veren şirketlerin reklam yönetim ağıdır ve Google şirketine aittir. Reklamların yayın alanı web siteleri ve mobil oyunlar uygulamalardır.

Yüksek sayıda ziyaretçiye ulaşan bir web sitesi için kolları sıvayın. Bir hosting, bir domain ve bir tema satın alıp ilgi çeken içerikler ekleyin. Bu site bir genel blog sitesi olabileceği gibi spesifik olarak bir alana dönük olabilir. Örneğin; finans sitesi, eğitim sitesi, iş sitesi, güvenlik sitesi gibi..

Kaliteli içerikleri sosyal medya hesaplarında paylaşarak daha çok ziyaretçinin web sitesini görmesini sağlayın. Günde kaç kişinin web sitenizi ziyaret ettiği ve web sitenizdeki reklamlara kaç kişinin tıkladığına paralel olarak kazanç yükselmektedir.

8.Instagram’dan Satış Yapmak

sosyal medya

Instagram kullanan çok fazla kitle var ve ciddi bir kazanç kapısı. Instagram’da satışı yapılan trend alanlar; amigurumi, kol saati, makyaj malzemeleri, bebek kıyafetleri, kadınlara yönelik satışlar..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.