2000 TL ile Sistem Toplama Tavsiyeleri 2019

0

2000TL ile Bilgisayar Toplamak

Doların artmasından dolayı 2000 TL ile sistem toplama tavsiyeleri 2019 yılı için popüler konu haline geldi. Birçok kişi sıfır bir bilgisayarın maliyetini artık yüksek buluyor. Bu yüzden parçaların tek tek araştırılıp uygun ve indirimli olarak alınması, toplama bilgisayar haline getirilmesi çok fazla tasarruf sağlıyor. Oyun bilgisayarlarını işyerinde ve şahsi işlerinizde de kullanarak yüksek performans elde edebilirsiniz.

Bilgisayar Toplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toplama bilgisayar tabiri eski ifadeyle “kasa toplamak” ile ifade edilir. Masaüstü bilgisayarlar için geçerli olan bir tabirdir. Kasa içerisinde

 • RAM,
 • İşlemci,
 • Harddisk,
 • Anakart,
 • Ekran Kartı,
 • Monitör,

En temel ve en maliyetli bileşenlerdir. Tüm bu bileşenleri içinde barındırması için göze hoş gelen ve iyi bir fan bulunduran “bilgisayar kasası” satın alınması gerekiyor. Kasa alırken güç ve watt durumunu danışın.

masaüstü bilgisayar

Monitör için iyi bir çözünürlük sunan herhangi ikinci el bir ürün satın alabilirsiniz. Böylece maliyeti epey düşürürsünüz. Hatta evinizde 37 ekran bir TV varsa bu ekranı monitör olarak kullanmak mümkün.

RAM, İşlemci, Harddisk, Anakart, Ekran Kartı en temel ve en maliyetli bileşenlerdir. Tüm bu bileşenleri içinde barındırması için göze hoş gelen ve iyi bir fan bulunduran “bilgisayar kasası” satın alınması gerekiyor.

2019 sistem tavsiyeleri içerisinde kendinize en uygun bilgisayarı bulabilirsiniz. Herkesin bütçesi farklı olduğu için fiyat konusunda da çeşitlilik olmaktadır. Derlemiş olduğumuz 2000 TL bütçeli bilgisayarlar her amaca uygun olarak kullanılabilir. Özellikle oyun severlerin tutkuları ve iyi bir oyun bilgisayarı arzularını biliyoruz. Bu yüzden oyun bilgisayarı toplamak isteyen kişileri de unutmadık ve göz önünde bulundurduk.

Bilgisayarı hangi amaç ile kullanacağınızı tam olarak biliyorsanız daha iyi bir sistem toplamak mümkün olacaktır.

 • Bilgisayarı oyun için kullanacak olan kişiler ekran kartını oyunlara yönelik seçerse ve fiyat ağırlığını bu yönde kullanırsa daha yüksek verim alabilirler.
 • Grafik ve çizim için bilgisayar toplamak isteyenler ise işlemci ve çizim ekran kartlarını tercih ederek uygun bir sistem yapabilmektedirler.
 • İşyerinde ya da home ofis çalışmak için evinde kullanmak isteyenler ise ekran kartını ikinci plana alabilir, işlemciye daha fazla önem verebilirler.

2000 TL ile Oyun Bilgisayarı

masaüstü bilgisayar

Oyun severler için en önemli bileşen ekran kartıdır. Ekran kartları sayesinde oyunları en iyi görüntü kalitesi eşliğinde çalıştırabilirsiniz. Toplama oyun bilgisayarı için 2019 verileri ve fiyatları ışığında önerimiz:

Intel Pentium G4560 işlemcisi dönemin en iyi fiyat performans ürünü unvanına sahip bir üründür. Dolayısı ile maksimum işlemci performansını bu ucuz işlemci ile alabilir, ekran kartına daha fazla para ayırabilirsiniz. Ekran kartı kısmında MSI Radeon RX 470 Gaming X oyuncular için tasarlanmış olan bir ekran kartıdır. 1080p Full HD bir şekilde oyunları çalıştırmanıza olanak sağlayacaktır. Kasanız da 500W gücünde olup bu sistemin ağırlığını rahat bir şekilde kaldırabilir.

Oyun bilgisayarı yerine işyeri bilgisayarı ve özel bilgisayar olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Oyun İçin Alternatif 2019 Sistem Toplama Önerisi

Alternatif önerilerimiz performans olarak birbirine yakın aryıca fiyat olarak 2000TL bütçeye uygundur. Bu fiyat ile alabileceğiniz maksimum performans ise farklı sistemleri birleştirerek mümkün olabilir. Sizlere vermiş olduğumuz örnekler sayesinde büyük resmi görüp kendiniz de karşılaştırma yapabilirsiniz.

Sistem toplarken anakart, işlemci ve ekran kartlarının birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda anakart üzerine takılacak olan RAM’ler de DDR açısından aynı olmalıdır. Son teknoloji ram ürünler artık DDR3 yerine DDR4 olarak üretiliyor. Satın alınan parçalar anakart ve işlemci ile uyumlu olmazsa çalışmaz. Satın alırken bir prize takıp test etmek iyi olur.

Aksi takdirde sistem doğru bir şekilde çalışmayacak veya hiçbir şekilde açılmayacaktır.

 • Anakart: MSI H310M PRO-VD
 • İşlemci: Intel Pentium G5400
 • RAM: G.Skill Aegis 8 GB 2500 MHz CL15
 • Kasa: FSP CMT120A-500 500W
 • SSD Harddisk: Toshiba OCZ TR200 240GB

Bu sistem içerisinde ekran kartı bulunmamaktadır. İşlemcinin kendi içerisinde olan ekran kartı ile oyunları çalıştırmak mümkündür. Bu bilgisayar ile daha çok hızlı işlem yapabilme gücüne sahip olacaksınız. Pek oyun performansı sağlamasa da dosya aktarımı, bilgisayar açılışı ve oyun yüklemelerde maksimum hızda olacaksınız. Bu sisteme ek olarak ucuz ekran kartı takılabilir. Yeni nesil GTX ekran kartları sistem ile uyumlu olmaktadır. Fakat 2000 TL’yi aştığı için bu sisteme dahil etmedik. Sistemi toplayıp kurduktan sonra dahili ekran kartı ile bir müddet idare edebilir, para biriktirdikten sonra daha güçlü oyunları çalıştırmak için kendinize güzel bir ekran kartı alabilirsiniz. Tavsiye olarak ise Nvidia GTX 1050ti satın almanız en güçlü oyunları açmanıza yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.