Bayilik Veren Su Firmaları ve Şartları

0

Su Bayiliği Almak

Su bayiliği hazır suya olan ilginin yüksek olması nedeniyle revaçta. Birçok kentte musluk suyu yeterince arıtılmadığı için içilemiyor. Su bayiliği açmak isteyenler hiç tereddüt etmeden bu işe koyulabilir çünkü potansiyel büyük. Su bayiliği veren firmalar hangileri, su bayiliği almak için şartlar nedir yazımızda.

Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde içme sularının tüketimi oldukça fazladır. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük kentlerde neredeyse her sokakta su dağıtım arabalarını görmeniz mümkündür. Öyle ki, su insanlar için olmazsa olmazdır. Gerek yemeklerde gerekse vücudumuzun günlük ihtiyaçlarında su hayati bir rol oynamaktadır. Eski çağlarda insanlar genellikle su ihtiyaçlarını kuyulardan ve tatlı su kaynaklarından elde ederken, günümüzde meydana gelen küreselleşme ve çevre kirliliğinden dolayı bu pek mümkün değildir.

musluk suyu

Hatta ve hatta çeşme sularının bile tüketilmemesi gerektiğini uzmanlar söylemektedir. Hal böyle olunca ortaya bir meslek çıktı. Bu mesleği kimileri su satıcısı olarak adlandırsa da basit bir franchising yatırımı olarak düşünülebilir. Peki, damacana bayilik almak için şartlar ve firmalar nelerdir?

Damacana Bayilik İçin Firmalar Ve Şartları

Su bayiliği, halk arasında diğer bir deyişle “damacana bayilik” açmak için genellikle belirli bir miktar sermayeniz olması gerekmektedir. Bu alanda daha iyi ve uzun vadeli para kazanmak isteyenler için güçlü markaları sizin için araştırdık.

İyi bir markanın su bayiliğini almak, reklamınızı çok daha kolay yapmanızı sağlar. Bu yüzden eğer belirli bir miktar sermayeniz varsa; Erikli, Saka, Hayat ve Pınar Su bayiliği almanızı öneriyoruz. Mutlaka diğer markaları da araştırıp bütçenize ve marka değerinize göre hareket edin.

Bu firmalara müracaat etmeden önce su satışı yapılacak bölge iyi analiz edilmelidir. Herhangi bir rakip firma olup olmadığı araştırılmalı ve ona göre iyi bir dükkân konumu seçilmelidir. Dükkân işi halledildikten sonra su firmaları ile iletişime geçilmelidir. Sizin bütçenizi yormayacak ve kar edebileceğiniz miktarda belirli bir teklif sunduktan sonra beklemeye geçilmelidir. Zaten teklif durumuna göre su firmaları size dönüş sağlayacaktır. Firma ile anlaşma sağlandıktan sonra en büyük ihtiyaç, suların taşınacağı bir araç edinilmesidir. Daha sonrasında kendi işinizin patronu olarak işlerin devamlılığı sağlanabilir.

pet şişe

Erikli Su Bayilik Şartları Nelerdir?

Erikli Su ile anlaşma yapabilmek için bazı belirli şartlar vardır. Bu şartlar şu şekildedir;

 • Su dağıtımında kullanılmak üzere bir adet sürücü
 • Firma reklamı içeren belirli araçlar
 • Çalışanların sosyal haklarının tamamen yasalara uygun şekilde düzenlenmesi

Erikli su güçlü markası ve reklam yüzüyle en çok bilinen su bayileridir. Bu yüzden Erikli yöneticileri herkese bayilik vermiyor. Bu işi Erikli’nin sunduğuu kalite ölçülerine göre yapabilmeniz, yapabileceğinize inandırmanız gerekiyor.

Kaliteli bir marka değeri olduğu için Erikli su bayisi açtığınızda zaman zaman genel müdürlükten denetimlere gelirler.

Ayrıca kaliteli marka oluşu nedeniyle Erikli damacana su fiyatları ortalamanın üstündedir. Bu yüzden su bayisi açmak istediğiniz bölgenin potansiyelini araştırmanızı öneririz.

Saka Su Bayilik Şartları Nelerdir?

Saka Su ile anlaşma yapabilmek için bazı belirli şartlar vardır. Bu şartlar şu şekildedir;

 • Bir adet uygun dükkân satın alınması veya kiralanması
 • Saka Su ile anlaşıp belirli bir iletişim telefonunun oluşturulması
 • Dağıtım için bir adet erkek personel edinilmesi
 • Saka Su çevrimiçi olarak da sipariş aldığı için bir adet bilgisayar bulunması gerekmektedir.

Pınar Su Bayilik Şartları Nelerdir?

Pınar Su ile anlaşma yapabilmek için bazı belirli şartlar vardır. Bu şartlar şu şekildedir;

 • Bayilik alabilmek için belirli bir miktar sermaye göstermeniz gerekmekte
 • Bir adet dükkâna sahip olmanız gerekmekte
 • Pınar Su dışında aynı anda başka marka suların satışının yapılmaması

Hayat Su Bayilik Şartları Nelerdir?

Hayat Su ile anlaşma yapabilmek için bazı belirli şartlar vardır. Bu şartlar şu şekildedir;

 • Uygun bir dağıtım aracına sahip olunması
 • Çalışanların sosyal haklarının sağlanması
 • Mümkünse kalabalık yerlerde bayilik açılması
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.