Bim İş Alımları Ne Zaman Çalışan Maaşları Ne Kadar?

2

BİM İş Başvurusu Alımlar ve Maaş

Gelen bir çok soruda Bim iş başvurusu nasıl yapılır, Bim alımlar ne zaman, Bim maaşlar ne kadar, Bim çalışma şartları nasıl sorularıyla karşılaşıyoruz. Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden birisi şüphesiz BİM’dir. Ülkemizde 7.000’e yakın mağazası bulunan BİM, aynı zamanda uluslararası bir mağaza olmayı da başarmıştır. Özellikle Mısır ve FAS’ta 500’den fazla mağaza ile hizmet vermektedir.

Sizler için bu yazımızda BİM mağazalarındaki çalışma koşullarından bahsedeceğiz. Ayrıca yazımızın devamında BİM iş alımları ne zaman olur? Gibi soruların cevaplarını da vereceğiz.

Eğer sizde BİM’de kasiyer olmak veya BİM’de farklı pozisyonlarda çalışmak istiyorsanız yazıyı sonuna kadar dikkatle takip edin.

BİM’de Çalışma Şekilleri ve Pozisyonlar Nasıldır?

BİM’de temel olarak 2 çalışma şekli vardır. Bu çalışma şekilleri Part Time ve Full Time olarak ayrılmaktadır. Genellikle üniversite eğitimine devam eden ve para ihtiyacı bulunan öğrenciler Part Time olarak çalışmayı tercih etmektedir. Part-Time iş ilanları çok nadir görülür. Genellikle Full-Time yani tam zamanlı tercih edilir.

Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek ve vakit sorunu olmayan kişilerde Full Time çalışma şeklini tercih etmektedir.

Bim İş Pozisyonları

Genellikle BİM 3 tipte farklı tipte çalışan almaktadır. BİM pozisyonlar;

 • Personel (Kasiyer),
 • Mağaza Sorumlusu Yardımcısı,
 • Mağaza Sorumlusu,

olarak geçmektedir.

Mağazalardan sorumlu olan ve üst yönetim kademesini oluşturan yapıda ise;

 • Mağaza Müdürü,
 • Mağazalar Bölge Sorumlusu,

yer alır.

Hatta BİM mağazalarında az kişi görmenizin sebebi de budur. Çoğu mağaza bu şekildedir. Ancak BİM büyük mağazalarında ve BİM’e bağlı FİLE gibi geniş mağazalarda ek olarak;

 • Reyon görevlisi,
 • Reyon sorumlusu,
 • Şarküteri görevlisi,
 • Şarküteri sorumlusu,

gibi pozisyonlar da yer alır.

BİM’de Çalışmak İçin Başvuru Şartları

 • Min. Lise mezunu olmak
 • Mağazacılık sektöründe kendini geliştirmek istemek
 • Farklı zamanlarda çalışmaya ayak uydurmak
 • Müşteri ilişkilerinde düzgün davranmak ve iyi hizmet anlayışına sahip olmak
 • Mümkünse sigara kullanmamak (Sigara kullanmayan adaylar tercih sebebi)

BİM’de Çalışmak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Genellikle BİM’in kendi internet sitesinden Bim iş başvurusu yapılmaktadır. Siz bu başvuru formunu doldurup, online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Bazı zamanlarda İŞKUR üzerinden Bim iş başvurusu yapılmaktadır. Böyle bir durum oluştuğunda da İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

En etkili yöntem olarak gördüğümüz ve test ettiğimiz ise bizzat en yakın mağazaya giderek sorumlu kişi ile görüşmek ve CV bırakmaktır. Şansınız varsa mağazaya gittiğinizde bölge sorumlusu ya da mağazadan sorumlu olan bölge müdürü ile tanışın. Yönetim kademesindekiler yani birçok mağazadan sorumlu olanlar size referans olursa işe girmeniz çok kolay.

BİM Personel Maaşları Ne Kadar?

Kasiyerlik dışında 3 temel çalışan tipi olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Genellikle mağaza sorumluları 2.800 ile 3.200 TL arasında maaş almaktadır.

Mağaza sorumlusu yardımcısı da 2.700 ile 2.900 TL arasında maaş almaktadır. Ayrıca bu maaşların üzerine ekstra olarak satış ve ürün primleri de ödenebilmektedir.

Sorumlu ve sorumlu yardımcısı maaşları yaşadığınız şehre, mağazanın konumuna veya mağaza satış potansiyeline bağlı olarak değişebilmektedir.

BİM kasiyer maaşları ise asgari ücret üzerinden ödenmektedir. Asgari ücrete ilave olarak yemek ve ekstra primler ile maaş 2500TL üzerine çıkmaktadır.

2 Yorumlar
 1. Velda diyor

  Can you inform me what system are you making use
  of on this site?

  1. ceo diyor

   publisher

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.