En Çok Oynanan Online Oyunlar Listesi 2019

0

Online Oyunlar

Google çok fazla aranan en çok oynanan oyunlar hangileri sorusuna “online” oynanabilen versiyonlarıyla cevap verelim istedik. 2019 itibariyle en çok oynanan online oyunlar.. İnternet üzerinden oynanan oyunlarda dünyanın her yerinden katılımcılar yer alıyor. Kimi oyunlar multiplayer oyunlar sınıfında kimisi ise tekil olarak oynanıyor.

Modern çağda dünyanın en çok oynanan oyunları makalemizden farklı olarak bu sefer 2019 yılını baz aldık. Teknolojinin, bilgisayar sistem özelliklerinin ve modern grafik çözümlerinin gelişmesiyle beraber oyun oynama alışkanlıklarında da temel değişiklikler oldu. Eskiden çocuklar mahallelerinde dışarı çıkıp körebe, saklambaç ve aylık gibi oyunlar oynarken günümüzde bunların yerini akıllı tabletler ve bilgisayarlardan oynanabilen online oyunlar aldı.

Bilgisayar Oyunları

Hatta daha bebeklik sayılabilecek 3-5 yaşlarının arasında olan ve daha konuşmayı yeni öğrenen çocuklar bile akıllı telefonlardan çeşitli online oyunları oynamaya alıştı. Bizde sizler için bu yazımızda en çok oynanan online oyunları araştırdık ve sizler için bir liste oluşturduk. Peki, en çok online oynanan oyunlar nelerdir?

Online Oyunlar Araştırması

Ülkemizde ve dünyada milyonlarca oyun oynayan insan var. Hatta Intel’in 2014 yılında yaptığı araştırmada 711 milyondan fazla bilgisayar oyunu oynayan insan olduğu tespit edilmiş. 2019 yılına girdiğimizi düşündüğümüzde bu rakamın 1 milyardan fazla olabileceği konuşuluyor.

Yapılan araştırmalarda, en çok oynanan online oyunlar genellikle indirmesi ve kayıt olması ücretsiz olan oyunlar olarak belirlenmiş. Tabi ki bazı istisnai durumlarda mevcut. Bu istisnaların başında şüphesiz WOW yani World Of Warcraft oyunu geliyor.

Birçok veriden yararlanarak en fazla oynanan 5 online oyunu araştırdık ve bulduk. Söz konusu oyunlar aynı zamanda online oyun önerisi olarak size sunduklarımız. Lafı fazla uzatmadan listeye geçelim.

En Çok Oynanan 5 Online Oyun (2019)

1.League Of Legends (LOL)

İnternet üzerinden en çok oynanan online oyunlar listemizin 1.sırasında League of Legends var. Riot Games tarafından yapılan online savaş ve strateji oyunudur. Multiplayer Online Battle Arena açılımında olan bir oyundur. Oyunu bu adresten oynamaya başlayarak test edebilirsiniz. Oyunda temel olarak 3 koridor vardır ve takımlar 5’er kişiden oluşmaktadır.

Genellikle haritanın ortalarında yer alan bazı yaratıklar vardır ve bu yaratıkları yok eden takım çeşitli oyun içi avantajlar kazanmaktadır. İki takım da birbirlerinin bölgesinde bulunan kristal eşyayı koruyup diğer takımınkini yok etmeye çalışır. Hangi takım karşı takımın kristalini yok ederse maçı kazanmış sayılır.

2.Wold Of Warcraft (WOW)

Blizzard Entertainment firması tarafından yapılan MMORPG oyunudur. Oyuna başlarken bir karakter yaratılır ve oyun dünyasındaki görevler sırasıyla yapılır. World of Warcraft seviyesi daha sonrasında geliştikçe diğer oyuncularla çeşitli ticaretler yapılabilir ve çeşitli oyun içi savaşlara dâhil olunabilir. WOW paralı bir oyundur. Oyun başlangıcında oyunu yüklemek için belirli bir miktarda para ödenir, ücretlidir ve daha sonrasında aylık üyelik olarak belirli miktarda para ödemeye devam edilir.

Ücretsiz deneme sürümüde mevcut ancak kısıtlıdır.

3.DOTA

Valve tarafıdan geliştirilen MOBA tipi oyundur. Yine LOL gibi 3 koridor ve 5’er kişilik takımların mücadelesinden oluşmaktadır. Oyunu indirmek ve oynamak tamamen ücretsizdir. DOTA 2 ile oyun oynamaya buyrun diyelim.

4.Counter Strike: Global Offensive (CS: GO)

Efsane Counter-Strike oyunu yine sahnede. Türkiye’de de oldukça yaygın ve bilinen oyun karşılıklı takımların silah ve teçhizatla birbirini yok etmesi esasına dayanıyor. CS GO oyununu kendi tecrübelerimizle de test ettik. Sürükleyici, görsel olarak olağanüstü. En çok oynanan online oyunlar listemizde 4.sırada. Steampowered üzerinden oynanmaktadır.

Valve tarafından geliştirilen FPS tipi oyundur. 5 kişilik 2 takımdan oluşur. Bu takımların biri terörist biri de polistir. Teröristlerin görevi bombayı kurmak ve bombayı savunmaktır. Polislerin görevi de teröristleri öldürmek ve bombayı çözmektir. Oyun Steam üzerinde ücretli olarak sunulmaktadır.

5.World of Tanks (WOT)

Wargaming tarafından geliştirilen tank savaşı oyunudur. Oyuna başladığınızda bir adet tankı yönetmeye başlarsınız ve temel amacınız diğer tankları vurarak patlatmaktır. Online oyun önerisi arayanlara şiddetle önerdiğimiz bir oyun.

Tier seviyeleri her tankın seviyesini gösterir. Tank Tier seviyeleri başlangıç seviyesi olan 1 ile başlayıp 12’den fazlaya kadar gidiyor. Oyun içi satın almalar ile oyunda daha güçlü hale gelmek mümkün. World of Tanks görsel olarak enfes tarihi mekanlar, çöl, karlı ortam, ormanlık arazi gibi haritalar sunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.