En İyi Strateji Oyunları Listesi 2019

0

Strateji Oyunları

2019 yılı için strateji oyunları haberlerinin ardı arkası kesilmemektedir. Yeni çıkacak olan strateji oyunları ve en çok rağbet gören strateji oyunları arasında sizler için bir liste derledik. Bu liste içerisinde 2019 yılında yayınlanacak ve en çok merak edilen oyunların yanı sıra hâlâ popülerliğini kaybetmemiş strateji oyunları yer alacak. Strateji oyunları dendiğinde akıllara ilk olarak MMORPG tarzında oyunlar gelse de bu düşünce maalesef yanlıştır. FPS ve TPS tarzındaki oyunlardan da çok iyi strateji oyunları çıkmaktadır. Listemizde bu örnekleri bolca göreceğiz. En iyi strateji oyunları listesi 2019 aşağıdaki listede bulunmaktadır.

1) Rage 2

Geçtiğimiz yıl tanıtım videoları yayınlanan Rage 2 oyununa ait 2019 yılından ilk oynanış videoları gelmeye başladı. Herkes tarafından bilinen Just Cause serisinin geliştiricilerinin yaptığı Rage 2 oyununda bol aksiyonlu sahneler bizi bekliyor olacak. 9 dakikalık oynanış videosu içerisinde stratejilere yönelik hareketleri de rahat bir şekilde görebilmekteyiz.

2) Anno 1800

Anno oyunları daha önce de yayınlanmış olup şehircilik stratejisi üzerine yapılmış bir oyundur. Burada kendi şehrinizi oluşturacak ve insanlarınızın ticaret yapmasını sağlayarak şehri geçindireceksiniz. Anno 1800 oyununda daha çok gelişmiş grafikler karşımıza çıkacak. Oyun içerisinde konsept olarak Endüstri 1.0 ile başlayacaksınız ve ticaretler ile şehrinizi geliştirmeye başlayacaksınız. Aynı zamanda başka şehirler ile ticaret anlaşmaları yapıp eksiklerinizi giderebileceksiniz.

3) Frostpuk

11 Bit Studios’un yapımını üstlendiği strateji oyunu birçok hayran kitlesi tarafından benimsendi. Bilimkurgu oyunları arasında yer alan strateji türündeki oyunda kolonideki insanlarınızı yönetiyor ve en iyi stratejiler belirleyerek kendinizi düşmanlara karşı savunuyorsunuz.

4) Surviving Mars

Paradox Interactive stüdyolarından çıkmış olan bir oyundur. Mars üzerinde bir koloni kurarak orada çeşitli araştırmalar yapıyor aynı zamanda koloni üyelerini hayatta tutmaya çalışıyorsunuz. Elinizde bulunan sınırlı miktardaki gıda gibi malzemeleri idare etmek zorundasınız ve kendinize yeni yiyecek üretme platformları oluşturmalısınız.

5) Total War: Arena

Moba türündeki oyunda eski çağlardaki ordular ile savaşıyorsunuz. Roma ve Bizans ordularını yönetebildiğiniz gibi kendi askerlerinizi de yetiştirebiliyorsunuz. Böylece toprak sınırlarınızı savaşarak genişletebilirsiniz. Oyun içerisinde ordudaki açlıkları kontrol etmek ve en iyi stratejileri belirleyerek savaşa hazırlanmak sizin göreviniz olmaktadır.

6) Age of Empires: Definite Edition

Age of Empires büyük hayran kitlesine sahip bir oyundur. Gelişen teknoloji sayesinde oyun yapımcıları yeni oyun motoru kullanarak oyun içi çeşitliliği arttırmış ve harika grafikler ile oynayanların beğenisine sunmuştur. Oyunda kendi şehrinizi kurarak ordular oluşturacak, başka şehirlere savaş açacaksınız. En iyi strateji oyunları listesi 2019 AoE ile bitmektedir. Yeni listeler ile yakın zamanda karşınızda olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.