Ev Satın Almak İçin Fuzulev Şartları Nelerdir?

0

Fuzulev

Günümüzde yeni evli kişiler veya durumu olanlar ev satın alarak geleceklerini sağlamak almak istemektedir. Aynı zamanda bir daire satın alarak yatırım yapmak isteyenlerin sayısı da bir hayli fazla durumdadır. Ev satın almak için bir miktar paraya ihtiyaç duyarsınız.

Ev satın almak için eğer evi satın almaya yetecek kadar nakit yoksa, nakit takviyesi gerekmekte. İlk adres bankalar. Günümüz şartlarında bankalarda yüksek kredi faizleri nedeniyle ev satın almak isteyenlerin gözü korkabilir. Bu duruma alternatif olarak ortaya çıkan faizsiz ev satın alma organizasyonları oluştu.

1992 yılından bu yana hizmet veren Fuzulev ile çekiliş yöntemi sayesinde konut ve daire sahibi olma imkanı mevcut. Çekilişsiz modelin olduğunu da belirtelim. Fuzulev sistemi ve Fuzulev şartları konularını detaylıca inceledik. Fuzulev sistemi Eminevim ve Birevim gibi şirketlerin sistemlerine genel olarak benzemektedir. Sistemde adaylar belirlenir, çekiliş çekilerek sırayla grup içerisindeki kişiler konut sahibi olur. Bankaların faizlerine bulaşmadan sahip olacağınız daireye değerinde ücret ödemenin mutluluğunu yaşayabilir, cebinizi daha az bir şekilde yakabilirsiniz.

Fuzulev Sistemi Nasıl İşler?

  • 40, 60, 80, 100, 120, 140, 160, 200 ve 240 kişilik gruplar içeren “faizsiz ev alma modelleri” bulunuyor. Fuzulev sistemi klasik olarak kura çekimine dayanır. Bu kurada ev sahibi olacak kişilerin sırası belirlenir. İlk çıkan kişiden itibaren daire satın alınır ve diğer grup üyeleri de ödemeleri yapmaya başlar. Altın günü mantığında ilerleyen sistemde herkes ev alana kadar birbirine yardım eder.
  • Güvence olarak ise senet imzalanır. Ev sırası size gelene kadar kira yardımı yapılacağından dolayı da sıkıntıya düşmezsiniz. Ödeyecek olduğunuz taksitler sürekli azalarak ilerler ve konut sahibi olma yolunda siz de önemli bir adım atmış olursunuz.
  • Gruplara dahil olurken sözleşmeler yapılır ve Fuzulev sistemine katılım için bir miktar para ödenir. Fuzulev giriş ücreti ne kadar diye soracak olursanız örneğin bu ücret İstanbul Pendik ilçesinde ev satın almak isteyenler için 15.000 TL – 25.000 TL arasında iken, küçük şehirlerde daha düşük olacaktır.
  • Peşinatlı ya da peşinatsız olarak gruplara katılmak mümkün. Peşinat ödemenin tek avantajı, aylık ödeyeceğiniz taksitler daha düşük olacaktır.
  • Ödemeler için vade süresi 240 aya kadar ayarlanabiliyor.

Fuzulev Şartları Nelerdir?

Fuzulev şartları için bir gelir göstermeniz yeterli oluyor. Kuraya katılmak için kiraları ödeyebilecek güce sahip olan kişiler gerekli belgeleri teslim eder ve grupta kura için sırasını bekler.

Ödeme planı olarak ise Fuzulev’in sizlere sunduğu çeşitli kategoriler vardır. Vade ortası sistemi, peşinatlı erken teslim sistemi, ara ödemeli erken teslim sistemi gibi yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Peşinat ödemek istemeyen kişiler vade ortası sistemini seçerek konut sahibi olabilmektedirler. Üstelik alacak olduğunuz daire veya konutun Türkiye’nin belirli bir yerinde olması gerekmiyor. İstediğiniz her yerden değerinde daireleri satın alarak kuraya dahil olabiliyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.