Evden Yapılabilecek İşler Nelerdir?

0

Evde Para Kazanmak 3 Kârlı İş

Hayat şartlarının giderek zorlaşması, insanların aldıkları maaşların yetersiz kalmasına neden oluyor. İnsanlar bazen ev ekonomisine katkı sağlamak ve eşlerine yardım etmek için bazen de kendi ihtiyaçlarını karşılama adına farklı alternatifler aramaktadır. Bu alternatifler arasında evde yapılacak işler bir adım daha öne çıkar. Bu yazımızda, yapılabilecek işler, maliyetleri ve kazançları hakkında bilgi vereceğiz.

Amigurumi Yaparak Para Kazanma

Bayanların ellerinin dikiş ve örgü işlerine yatkın olduğunu biliyoruz. Sizin de böyle bir özelliğiniz varsa evde yapılacak işler arasında yer alan amigurumi yaparak para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Eğer daha önce bu terimi duymadıysanız, amigurumiyi örme bebek ya da örme oyuncak olarak anlayabilirsiniz.

Bu işi yapmak için 2-2,5 numara tığ, uygun ip ve bol miktarda elyafa ihtiyacınız vardır. Bunların maliyetleri ilk aşamada 40 ila 60 TL arasında tutacaktır. Aldığınız malzemelerden tığ kalıcı iken, ip elyaf ve süsleme malzemelerine ise sürekli ihtiyaç duyacaksınız. Malzemelerinizi aldıktan sonra Youtube videolarından oyuncakların nasıl örüldüklerini kısa sürede öğrenebilirsiniz. Oyuncak bebek, anahtarlık ve benzer ürünleri örerek üretmeniz mümkündür. Böylece azımsanmayacak bir miktarı ev ekonominize kazandırmış olacaksınız.

Amigurumi yaparak kazanacağınız miktar, tamamen sizle ilgilidir. Öreceğiniz küçük bir bebeğin maliyeti 5-10 TL arasında değişecektir. Bunun satış fiyatı ise 40-50 TL arasındadır. Eğer daha büyük bir bebek ya da oyuncak örerseniz, satış fiyatınız 150-200 TL arasında değişecektir.

Paketleme Yaparak Para Kazanma

Evde yapılacak işler denildiği zaman insanların aklına gelen ilk seçeneklerden birisi paketlemedir. Paketleme işinin hiçbir maliyeti yoktur ve yapılması son derece kolaydır. Paketlenecek ürün bazen çorap, bazen davetiye, bazen de daha farklı bir ürün olabilmektedir.

Bu iş için öncelikle güvenilir bir işverene ulaşmanız gerekiyor. Daha sonraki aşamada işveren size gerekli malzemeleri verecek ve belli bir süreye kadar paketlemenizi isteyecektir. Paketleme işinde kazanacağınız ücret genellikle paket başına 10-40 kuruş arasında değişmektedir. Günde 3-4 saatinizi bu işe ayırdığınız takdirde 30-50 TL arasında çok rahat bir şekilde kazanabilirsiniz.

Paketleme ile ilgili bilmeniz gereken en önemli husus, işin kolay olmasına karşın bir noktadan sonra sıkıcı bir hal almasıdır. Bu durumun dışında güvenilir işveren bulması da bazen ciddi şekilde zor olabiliyor.

Network İşi ile Para Kazanma

Evde yapılacak işler arasında son zamanlarda network işinin ciddi şekilde yayıldığı bilinmektedir. Network, bir markaya ait ürünleri evden satmak olarak tanımlanabilir. Bu satışı tanıdıklarınıza ve çevrenize yapabilirsiniz. İsterseniz internet üzerinden de şansınızı deneyebilirsiniz.  Genellikle kozmetik, temizlik ve benzer ürünler bu yolla satılmaktadır.

Network işinin en önemli avantajlarından birisi, yeni satıcıları sisteme dahil etmektir. Eğer bunu başarabilir ve sayısı olabildiğince arttırırsanız, çok önemli bir gelirin sahibi olursunuz. Çünkü sisteme dahil ettiğiniz kişilerin yaptığı satıştan da pay alıyorsunuz. Bu şekilde ekip kurup, aylık 5.000 TL’den fazla kazananlar vardır. Siz de benzer miktarları zamanla kazanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.