Gelmiş Geçmiş Dünyanın EN Çok Oynanan Oyunları Listesi

0

Dünya’da En Fazla Oynanan Oyunlar

Piyasaya her sene birbirinden güzel oyunlar çıkmaktadır. Bu oyunların hepsinin çok satması ya da çok oynanması mümkün değildir. Fakat genellikle her sene yeni çıkan oyunlardan bazıları milyonlarca oyuncuya erişebilmektedir.

Bu sebepten dolayı günümüzde Pay To Win mantığında oyunlar fazlasıyla türemiştir. Bu oyunlarda genellikle oyun yapımcıları para karşılığında oyunculara bazı ayrıcalıklar sunmakta ve gelen gelirle internet üzerinde yayınladığı reklamları arttırmaktadır. Bu tarzda oyunlar çok oynansa da dünyanın en çok oynanan oyunları genellikle güzel hikâyelere sahip oyunlardır.

Bizde sizler için bu yazımızda gelmiş geçmiş en çok oynanan oyunları araştırdık ve sizin için bir liste hazırladık. Peki, dünyanın en çok oynanan oyunları nelerdir?

Gelmiş Geçmiş Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları Nelerdir?

Listeye başlamadan önce bu listenin tamamen objektif şekilde oluşturulduğunu söyleyelim. Tamamen verilere dayalı bir şekilde bir sıralama gerçekleştirdik.

İşte gelmiş geçmiş dünyanın en çok oynanan oyunları;

  1. Minecraft: Hem geçtiğimiz yıllarda hem de günümüzde hala çok oynanan bir oyundur. Minecraft oyunu aslında grafik olarak oldukça başarısız gibi görünsede aşırı sürükleyici. Çünkü günümüzdeki rakiplerine baktığımızda çok daha inanılmaz görsellere sahip oyunlar mevcut. Minecraft oyunun temelinde kendinize ait bir dünya oluşturmak yatıyor. Oyun içerisinde sürekli bir mücadele içerisindesiniz ve kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Minecraft oyunun şuan için yaklaşık 20 milyon civarında oynandığı biliniyor.
  2. World Of Warcraft (WOW): Online oyun severler için adeta bir efsane olduğunu söyleyelim. Aslında piyasadaki diğer oyunlara baktığımızda WOW oynamanın maliyeti diğerlerine göre oldukça yüksek. World Of Warcraft için hem oyun başlangıcında belirli bir miktar ödemeniz gerekiyor hem de aylık olarak giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Söz konusu oyunda büyük bir sanal dünya var ve bu dünyada size verilen görevleri yerine getirip gelişmeye çalışıyorsunuz. Şuan için yaklaşık 18 milyondan fazla oyuncusu olduğu bilinen WOW, sürekli yeni ek paket ve güncelleştirmelerle birkaç yıl daha oyun dünyasına hükmedecek gibi gözüküyor.
  3. Diablo 3: Diablo serisinin ikinci oyunundan tam 14 sene sonra piyasaya sürülmüş olan Diablo 3 yaklaşık 15 milyon oyuncuya sahip. Hikâye anlamında fazla başarılı olduğu söylenmese de diğer serilerine göre çok daha başarılı grafiklere sahip.
  4. The Sims: EA Games tarafından 2000 yılında piyasaya sürülmüş çevrimdışı yaşam simülasyonudur. The Sims oyunu daha çok kadın oyuncuların ilgisini çekmektedir ve kitlesi bu yöndedir. Oyunu oynayanlar içinde tabiki erkek oyuncular da yüzdelik olarak ciddi bir paya sahip.
  5. League Of Legends (LOL): Günümüzün en çok oynanan oyunlarından birisidir. MOBA tipinde olan LOL, tamamen oynaması ücretsiz yani Free To Play bir oyundur. League of Legens oyunu günde ortalama 60 milyon kişinin üstünde giriş yaptığı oyundur, toplamda 100 milyondan fazla oyuncuya sahip. Hatta günümüzde ortaya çıkan e-spor kavramını da ilk ortaya çıkartan oyunlardan birisi konumunda.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.