Instagram Engelleyen Kişileri Görme

0

Instagram Engelleyenler Nasıl Görünür?

Instagram’da beni engelleyen kişiyi nasıl görürüm? Engellendiğimi nasıl anlarım? Gibi sorular birçok instagram kullanıcısı tarafından en çok merak edilen konulardan. Instagram üzerinde kullanıcılara sunulan bir özellik olan “engelleme” özelliği sayesinde engellediğiniz kişinin gönderileri akışta karşınıza çıkmaz. Özelliği çoğu kişi aktif olarak kullanmaktadır. Bazen rahatsızlık duyulan kişiler, bazen hazmedilemeyen kişiler, bazen de gönderinizi görmesini istediğiniz akrabalar.

Profilleri rahatsız eden kişilere karşı etkili bir yöntem olan engelleme seçeneği kullanıldığı zaman o kullanıcıya ait hiçbir gönderi, mesaj veya profilinin görünmeyeceği anlamına gelir. Instagram engelleyenleri görmek nasıl olur sorusunun ise birkaç şekilde cevapları bulunmaktadır. Eğer bir kişi tarafından engellendiğinizi düşünüyorsanız ve bundan emin olamıyorsanız aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz yararlı olacaktır.

Instagram Engelleyen Kişiyi Öğrenmek

Öncelikle sizi engelleyenin kim olduğunu toplu olarak sorgulayın. Bu da iOS ve Android platformlarının market kısmında bulunan uygulamalar ile yapılmaktadır. Uygulamalara Instagram hesabınızı bağladığınızda hesabını kapatan veya sizi engelleyen kişilerin profillerini görebilirsiniz. Şifrenizi tehlikeye sokan, bilinmeyen mobil uygulamaları kullanmamanızı öneririm.

İkinci püf nokta ise şüphe edilen kişinin profiline bakmak. Profile tıkladığınızda kullanıcıya ait bilgiler çıkmıyorsa engel yediniz veya kişi hesabını kapatmış anlamına gelmektedir. Gönderi sayısı, takipçi sayısı ve takip edilen sayısı verileri sıfır görünür.

Kişi Engellemiş Mi? Hesabını Mı Kapatmış?

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgi doğrultusunda kişinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenme yolları çok basittir. Sizi engellediğinden şüphe duyduğunuz kişinin hesabına tarayıcıyla giriş yapın, yani kendi instagram hesabınızla bağlantı kurmadan bakın. instagram.com/kullaniciadi şeklinde yazmanız gerekecektir. Bu adrese gittiğinizde profile ait bilgiler gözüküyorsa maalesef engel yemiş oluyorsunuz.

Instagram engelleyenleri görmek nasıl olur başlığının ikinci bir alternatif yolu ise başka hesaptan kontrol etmektir. Sizin hesabınızda arama yaptığınız zaman kullanıcıya ait profil çıkmıyorsa söylediğimiz gibi iki ihtimal bulunuyor. Ya engellendiniz ya da kişi hesabını kapadı. O yüzden farklı bir Instagram hesabına girip aynı kullanıcıyı arama kısmında aramalısınız. Farklı hesabı engellemediyse ve kullanıcı arama kısmında gözüküyorsa hesabını kapatmamış olup sizi engellemiştir. İki farklı şekilde bu durumu anlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.