Instagram Hesabım Kapandı Sorunu – Kesin Çözümü

0

Instagram hesabı kapananlar için adım adım hesabınızı kesin olarak nasıl kurtarabileceğinizi sıraladık. Koşulları ihlal ya da taklit sebeplerinden dolayı Instagram hesabı kapatılan yüzlerce kişi var. Google’da ve farklı yerlerde hesabını açtırmak isteyenler ise ciddi anlamda paralar ödüyor.

Para ödemeden hesabınızı kendiniz geri alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk önce Instagram hesabınızın neden kapatıldığını anlamak. Instagram hesabım neden kapandı? Koşulları ihlal eden Instagram hesabı nasıl kurtarılır? Taklit nedeniyle kapanan Instagram hesabı nasıl açılır?

Instagram Hesabı Neden Kapanır?

Instagram’a giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınızın neden kapatıldığı yazar. Kapanma sebebi çoğunlukla “koşulları ihlal” gerekçesidir ya da “taklit” nedeniyledir.

Kapanma sebebini cep telefonu uygulamadan anlayamazsanız farklı bir bilgisayardan deneyin. Mümkünse Google Chrome önerilir.

Sosyal medya hayatımızın ayrılmaz bir parçası, her gün sık sık giriş yaptığımız bir Instagram hesabının kapanmasının çeşitli nedenleri var:

  • Instagram hesabınız art niyetli birisi tarafından şikayet edilmiş olabilir.
  • Hesabınız bir düşmanınız ya da sizi çekemeyen birisi tarafından organize kişilerce spam biçiminde şikayet edilmiş olabilir.
  • Sahte takipçi satın aldıysanız ve bu durum Instagram tarafından fark edildiyse koşulları ihlal nedeniyle hesabınız kapatılabilir.
  • Sahte beğeniler satın aldıysanız hesabınız koşulları ihlal nedeniyle kapatılabilir.
  • Instagram hesabınız Instagram tarafından “yanlışlıkla” kapatılabilir.
  • Diğer nedenler.

Kapatılan Instagram Hesabı Geri Nasıl Açılır?

Taklit ya da koşulları ihlal ettiği gerekçesi ile Instagram tarafından kapatılan hesapları geri almak bazen tam bir kabustur. Hesabı geri almanız için 3 yol var. Bunları yazdıktan sonra en son kısımda size bazı taktikler vereceğim. Bu taktiklerle birlikte Instagram hesabınızı geri almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

1.BASAMAK – Hesabı geri almak için yardım ve destek 1.formu:

https://help.instagram.com/contact/396169787183059

Burada ilk açılan ekranda “geçerli bir kimliğiniz var mı” sorusunda “evet” diyerek devam edin ve açılan form alanında istenilen bilgileri doldurun. Ad soyad, kapatılan Instagram kullanıcı adınız, Instagram kayıtlı mail adresiniz, ülke bilgisi ve kimlik JPEG olarak eklenir. Ülke bilgisi konusunda en alttaki taktiği uygulayabilirsiniz.

2.BASAMAK – Hesabı geri almak için yardım ve destek 2.formu:

https://help.instagram.com/contact/606967319425038

Bazen 1.basamakta yer alan formdan dönüş yapmazlar. Instagram’a hergün yüzbinlerce destek talebinin gittiğini unutmayın, bu yüzden birçok yardım talebine bakmıyorlar bile. O yüzden 2.basamakta yer alan form alternatif olarak iş görmektedir, test edildi onaylandı.

Form Doldururken Taktikler

Instagram hesabını geri almak için 2.basamakta yer alan formu doldurmadan önce VPN kullanarak ülke konumunuzu Türkiye’den farklı bir bölge seçmenizi öneririm. Türkiye Instagram kullanımında Dünya’da ilk 10 sırada yani bu da demek oluyor ki doğal olarak her gün binlerce destek talebi Türkiye’den Instagram’a gidiyor. Bu yüzden birçok Türkiye talebi gözden kaçıyor, incelenme şansı olmuyor. Bu yüzden “dil olarak” nüfusu az olan ülkeler seçebilirsiniz. Bazı ülkelerin destek talepleri daha hızlı cevaplanıyor, test edildi onaylandı.

Seçebileceğiniz ülkeler; Almanya, İsviçre, Portekiz, İngiltere. Seçeceğiniz ülkeye göre o ülkenin dilini biliyorsanız o dilde destek isteyebilirsiniz. Özellikle 2.basamakta yer alan formu gönderirken bu yöntemi uygulayın.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa okulsayfam@gmail.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.