Instagram Takibi Bırakanlar Nasıl Anlaşılır?

0

Instagram Takibi Bırakanlar

Instagram platformu günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya uygulaması unvanına sahiptir. Özellikle genç nesil tarafından sık sık ziyaret edilen Instagram üzerinde iyi sayıda takipçi kitlesine sahipseniz iyi sayıda beğeniler alırsınız. Kimi Instagram kullanıcıları için takipçi sayısı çok önemli iken kimisi için bu durum önem arz etmez. Fakat yinede instagramda takibi bırakanlar kimler diye herkes merak eder.

Birisine takip isteği gönderilirse ve karşı tarafın hesabı kapalı yani gizli profil ise bildirim gider. Gizli hesap sahibi onaylarsa takip mümkün olur ve tüm gönderilerine erişilebilir. Eğer kişinin hesabı herkese açık konumundaysa direk olarak takip etmeye başladığınıza dair bildirim görür. Buna karşın size geri takip isteği gönderebilir.

Peki takipçileriniz sizi takipten çıkarırsa instagramda takibi bırakanlar nasıl anlaşılır? Bunu anlamak için çeşitli yollar var.

Takipçi Listesi Arama Kısmını Kullanmak

büyüteç

Instagram girişi yapıldıktan sonra profil resmine tıklayarak profil kısmına gidilir. Profilinizde takipçiler bölümüne tıklayıp arama alanına kişinin kullanıcı adını yazıp aratabilirsiniz. Eğer listede gözükmüyorsa takipten çıktığı anlamına gelir.

Bu yöntem sadece tahmine dayanmaktadır. Sürekli olarak fotoğraflarınızı beğenen kişi bir süre sonra fotoğraflarınızı beğenmemeye başlarsa takipten çıkıp çıkmadığını anlayabilirsiniz. Özellikle yakın arkadaşlarının ve yakın çevrenin kendisini instagramda takipten çıkarıp çıkarmadığını anlamak isteyenler bu işlemden kolaylıkla tespit yapabilir.

Harici Telefon Uygulamaları Kullanmak

Instagram’da takibi bırakanlar nasıl anlaşılır sorusunun en net cevabı budur. Harici uygulamalar ile sizi takipten çıkanları basit bir şekilde görebilirsiniz. Instagram şirketi dışında geliştirici kişilerin kodladığı uygulamalar ile bir kişi sizi takipten çıktığı zaman uygulama ekranında bildirim olarak size gözükür. Bu işlem için telefonunuzda bir adet fazla uygulama barındırmak zorunda kalacaksınız.

Instagramda takibi bırakan kişiyi ya da kişileri tespit etmek amacıyla mobil uygulama yüklenmesini pek önermiyoruz. 3.parti yazılımlara sahip olan bu uygulamalar açıkçası pek güvenli değil. Sizden Instagram hesap bilgilerinizi alıp tarama yapıyorlar. En bilinen ve en çok indirilen güvenilir uygulamalar tercih edilmelidir.

Ayrıca geçmişe dönük işlem yapma imkanı olmayan bu uygulamalar, ileriye dönük takibi bırakanlar listesi oluşturur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.