Muhasebe İş Başvuru Deneyim

0

Bir Acayip İş Görüşmesi

Yapmış olduğum bir iş görüşmesi ve yaşadıklarımı aktarmak istiyorum. Belki uzmer danışmanlık ile ilgili merak ettiklerinize bir nebze olsun cevap vermiş olurum.

Zaman zaman iş ilanı sitelerinde gezinen şirketler, özgeçmiş havuzundan ya da aylar önceki başvurularımızdan arayabiliyor. Kariyer.net, yenibiris.com, elemanonline, indeed ve pek çok bilinen siteden uzuun zaman önce başvurularım olmuştu. Bazı iş görüşmelerine sırf merakımdan gittiğim de bir gerçek.

Daha önce insan kaynakları yöneticiliği de yaptığım için iş görüşmelerinde işe alım yapacak kişilerin her hareketini net biçimde değerlendirme şansım oluyor.

Uzmer Danışmanlık Muhasebe İş Görüşmem

İş görüşmesine davet eden kişi SMS gönderdiğinde adresin İstanbul Kağıthane’de metrobüsle Darülaceze-Perpa durağında olduğunu gördüm, gittim. Ergenekon pasajı denilen yere girdim.

İş görüşmesi gayet sıcak başladı ama ilerleyen aşamada iş görüşmesinin seyri eğitimlere kaydı. İşe başlamadan önce eğitim olduğunu ve bu eğitimin ücretli eğitim olduğunu duyduğumda olayı çözmüştüm. Eğitimin ücreti de 400 TL imiş efendim.

Daha önce insan kaynakları yöneticiliği yaptığım için ve genel bir bilgim olduğundan işin başında para isteyenlere hep mesafeli oldum. Nitekim gemi adamı arayan şirketler bu yola çok başvurular ve insanları kandırıyor. Gemi adamı arayanlar genelde 3000 dolar maaş filan derler ama öncesinde 1000 dolar eğitim. İnanmayın 3000 dolar maaşı alanlar en kralıdır.

Dönelim uzmer danışmanlık meselesine. İnsan kaynakları şirketi olan uzmer danışmanlık eğitimin ücretli olduğunu söyleyince zaten direk dedim, ben istemiyorum karşıyım böyle şeylere. Hatta dedim ki ben 400 TL değil size 1200 TL para vereyim ama işe başladıktan sonra. Hatta şimdi senet yapalım ama işi garanti edin bana. Ama ses çıkmadı.

Demem o ki uzmer danışmanlık güvenilir mi değil mi bilmem ama benim tecrübem ve önerilerim bunlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.