Türkiye’nin En Ünlü ve Başarılı Sosyal Medya Danışmanı – Röportaj

0

Sosyal medya uzmanı ya da sosyal medya danışmanı arayışı içerisinde olan pek çok kişi bu soruyu sorar. En iyi sosyal medya şirketi hangisi? En başarılı sosyal medya uzmanları hangi firmada? Sosyal medya uzmanı önerileri neler? Sosyal medya ajans önerileri neler? Sosyal medya konusunda potansiyel müşteriler kazandıran, popüler hale getiren sosyal medya firmaları hangileri?

Bir sosyal medya firmasını sosyal medya ötesinde sahip olduğu çevre, reklam ağı, takipçi kapasitesi, tasarım kabiliyeti ve sürekli ilgisi başarılı kılar. Bu yüzden pek çok kimse bu kıstaslara bakmak yerine “ucuz” olan hizmetleri arıyor. Ucuz sosyal medya hizmetleri ise uzun vadede başarı getirmiyor.

İstalya Web Tanıtım Çözümleri ile tanıştığımızda son derece nazik ve kibar bir beyefendi sorularımızı cevapladı.

Yasin Sevingen bu şirketin sahibi ve sahip olduğu şirket bugüne kadar yüzlerce kişiye hizmet verdi. Şimdi kendisinden tecrübelerini dinleyelim:

İstalya Nedir?

-İstalya aslında kuruluş aşamasında efsane bir şehrimiz olan İstanbul’dan esinlendiğimiz, diğer yandan da birçok ülkeden kalabalık ve kat kat güzel olması sebebiyle ülke ismi andırsın diye alya son eki ekledik. İtalya, İspanya gibi yani. İstalya bizim için İstanbul ve aşk kısacası.

-İstalya Tam Olarak Ne İş Yapıyor?

-İstalya sosyal medyada yükselmek ve tanınmak isteyen herkese kendi özel ve geleneksel yöntemleriyle taktikler sunan, uzman bir kadrosu olan, Web sitesi, Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, SEO, Reklam, Tanıtım, İçerik editörlüğü gibi başlıca modern web hizmetleri sunuyor. Bir web sitemizde var.

-Türkiye’nin tanıdığı isimlerle çalıştınız mı?

-Kişisel ve müşteri bilgileri gizli olduğundan isim veremem ama sadece şunu söyleyebilirim, evet çalıştık, çalışıyoruz.

-Instagram’da Fenomen Olmak Kolay Mı?

-Bireysel olarak bu işe kalkıştığınız da ne mali gücünüz, ne de vaktiniz bu işe yeter. Ancak bu işe @cagritaner gibi 5 yılını veren birisi olursa ve bazı taktikleri bilirse başarılı olması muhtemeldir. Ama bizim sahip olduğumuz çevre, ağ, reklam yüzleri ile bu 5 yıllık süreç çok daha hızlı katediliyor.

-Facebook ve Instagram İçin Neler Yapıyorsunuz?

-Sosyal medya yönetilerimizle tüm bu hesapları analiz ederek hangi sektörde ise o sektöre özel reçete üretiyoruz. Örneğin bir doktor ise potansiyel müşteriler yerel, bir e-ticaret butik instagram hesabı ise potansiyel müşterileri hem yerel hem ulusal olabilir. Çeşitli faktörler var yani. Önce analiz ve çalışma yapmadan işin laboratuvar kısmına girmeyiz.

-Sosyal Medya Danışmanı ve Sosyal Medya Yöneticisi Aynı Şey Mi?

-Sosyal medya danışmanı ve sosyal medya yöneticisi farklı kavramlar. Birisi danışma mercii şeklinde ağırlıklı çalışır, diğeri ise hesabı tamamen yönetir. Türkiye’de ikiside genelde aynı kullanılır. Hatta “Sosyal medya uzmanı” olarak da sık sık duyarız.

-Instagram’da Popüler Olmak İçin Önerileriniz Neler Olur?

-Bugüne kadar yüzlerce kişiye hizmet verdik ve çoğunda şunu gördük, kısa sürede popüler olmak istiyorlar. Bizde bu anlayışa uygun kendi metotlarımızı geliştirdik. Herkes oturup düşünmeli önce, neler yapabilirim, çevremde kimler bana yardımcı olabilir, ilginç içeriklerle sesimi nasıl duyururum? Bana kalırsa herkes mutlaka destek almalı, bir yakınından ya da şirketten. Tasarımlar videlar harika olmalı bence.

Yasin bey bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz..

bilginil.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.