Youtube Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır?

0

Youtube Para Kazanma

Günümüzde internet teknolojisinin geldiği nokta, yeni para kazanma yöntemlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bunların en dikkat çekenlerinden birisinin gün içinde defalarca giriş yaparak video izlediğimiz Youtube olduğunu biliyor muydunuz? Evet, Youtube para kazanma noktasında çok farklı avantajlar sağlıyor. Eğer doğru bir strateji belirlerseniz zamanla azımsanmayacak bir ek gelir elde edebilirsiniz. Hatta kendinizi geliştirdiğiniz takdirde, Türkiye ortalamasının üzerinde para kazanmanız bile mümkün olacaktır.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Bildiğimiz gibi Youtube bir video sitesidir ve burada farklı kategorilerden çok sayıda video vardır. Bu videoları kimlerin yüklediğini hiç düşündünüz mü? Dünyanın farklı noktalarından videoları sizce şirket çalışanları mı yüklüyor, yoksa sıradan insanlar mı?

Dünyanın en büyük video sitesi olan Youtube’un başarısının sırrı, videoları farklı kişilerin, kullanıcıların yüklemesidir. Şirket bu noktada insanları teşvik etmekte ve videoların izlenme süresine göre ödeme yapmaktadır. Yüklediğiniz video ne kadar çok izlenir ve video üzerindeki reklamlar ne kadar ilgi görürse, o kadar çok gelir elde edebilirsiniz.

1.Kanal Açma

Youtube para kazanma için öncelikle bir kanal açmanız gerekiyor. Bunun için ise öncelikle bir gmail hesabına kayıt olun ve hesabınıza giriş yapın. Gmail hesabına giriş yapınca otomatik olarak Youtube hesabını da açmış olacaksınız. Yani Youtube açılınca gmail hesabınıza bağlı olarak işlemler sürdürülecektir. Hesabınız açıldıktan sonra sistem tarafından size otomatik olarak bir kanal verilecektir. Bu kanalı özelleştirebilir ve ismini değiştirebilirsiniz.

Hazırladığınız videoları bu kanala yükleyecek ve insanların izlemesini bekleyeceksiniz. Dolayısıyla kanalınızın adının olabildiğince özel, ilgi çekici ve akılda kalıcı olması önemli bir etkendir. İnsanlar, videolarınızı beğendiğinde kanalınıza abone olacak ve bu da izlenme sayınızın hızlı bir şekilde yükselmesine neden olacaktır.

2.Gerekli Şartları Sağlama

Youtube, kaliteyi sağlamak için kullanıcılara ödeme yapmak için kanallarındaki abone sayılarının en az 1.000 olmasını ve videolarının da toplam 4.000 saat izlenmesi şartlarının sağlanmasını istemektedir. Dolayısıyla işe ilk başladığınızda biraz sabretmeniz ve Youtube para kazanma için beklemeniz gerektiğini unutmayın.

Youtube Para Kazanma İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Youtube para kazanma için öncelikle bu işe önem vermeniz gerektiğini unutmayın. Rastgele bir video çekerek para kazanmanız çok zordur. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin ve işe öyle başlayın.

1.Profesyonel Çekim

Çekim için özel bir kamera alın ve imkanınız varsa özel birde stüdyo kurun. Böylece ışık dengesini ayarlamanız daha kolay olacaktır. Ayrıca videodaki seslerin kalitesinde de böylece sorun olmaz. Bütün bunların kullanıcı deneyimi üzerinde etkili olduğunu unutmayın.

2.İlgi Çekici ve Kaliteli İçerik

İnterneti insanlar içerik için kullanır. Bu durum videolar için de geçerlidir. Bundan dolayı çekeceğiniz videolar için ciddi bir hazırlık yapmanız ve içeriği olabildiğince kaliteli hale getirmeniz gerekiyor. videolarınız ilgi çekici ve kaliteli olursa başarıya ulaşmanız çok hızlı olur.

Ne Kadar Kazanırım?

Youtube üzerinden kazanılan miktarı söylemek tam olarak mümkün değildir. Fakat videolarınızın ortalama sürede olduğu düşünülürse, 1.000 görüntüleme sonucunda 1 TL ile 2 TL arasında kazanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.